W ZWIĄZKU ZE ŚWIATOWĄ PANDEMIĄ KORONAWIRUSA SARS-CoV-2 WYSTAWA ODBĘDZIE SIĘ W PÓŹNIEJSZYM TERMINIE
Marcin Pawłowski
Nota biograficzna
Urodzony w 1954 r. w Krakowie. Studia na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie – dyplom w Pracowni Wklęsłodruku pod kierunkiem prof. Andrzeja Pietscha w 1980 roku.
Od ukończenia studiów zatrudniony na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie – aktualnie na stanowisku profesora UP.
Zajmuje się twórczością w zakresie szeroko rozumianego rysunku i grafiki warsztatowej; w dorobku ma również realizacje w przestrzeni zastanej, tworzy obiekty, zajmuje się fotografią.
Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.
Ktoś, nie pamiętam kto i kiedy, powiedział, że wiele naprawdę nowych, istotnie ważnych dzieł czy kierunków powstało na prowincji. Prowincja jest bowiem naturalnym miejscem twórczości; miejscem, w którym „wie się, co się dzieje w świecie" ale nie ulega się bezpośredniej i przemożnej presji mody, obowiązującego trendu jak to ma miejsce w wielkich i sławnych centrach. Prowincji nie należy rozumieć dosłownie, geograficznie. Prowincja może być prowincją wewnętrzną, stanem psychiki, pewną izolacją od głośnej działalności oficjalnej. Obserwowana z zewnątrz może wyglądać jak nieśmiałość, zawierać element wycofania. Prowincją może być też miejsce – miejsce kontemplacji, takie jak kraniec ogrodu.
Kajetan Młynarski